BSF søger nye målvogter-talenter

0
889
BSF søger Målvogtere til kvinde- og pigehold

Klubnyt | Af web-redaktionen hos BSF

I Ballerup-Skovlunde Fodbold har vi stolte traditioner omkring udvikling af vores målvogtere både på bredde- og eliteniveau. Lige nu er der åbent for prøvetræning på følgende hold (tryk på link for mere info. om holdet):

Kvindeserie øst (Årgang 98 og ældre)

Kvindeserie 1 Ungsenior hold (Årgang 99-00)

U15/16 bredde (Årgang 02-01)

U13/14 bredde (Årgang 03-04)

Både holdtræning og specifik målmandstræning
Alle målvogtere hos Ballerup-Skovlunde Fodbold får udover holdtræning på sin egen årgang også specifik målmandstræning af klubbens uddannede målmandstrænere i træningspas med klubbens øvrige målvogtere.

Se YouTube klip om målmandstræning i BSF her

Følg pigefodbold i BSF
Følg også pigefodbold i BSF på klubbens hjemmeside, Facebook, Instagram eller Twitter