Ny sportschef i SIF Q

0
1396
Sportschef SIF Q
Henrik Bull Skov bliver sportschef i Silkeborg IF Q.
Af Silkeborg IF Q
KLUBNYT

Silkeborg IF Q præsenterer Henrik Bull Skov som ny sportschef.

Henrik har de seneste år været cheftræner for klubbens U18DM hold, og er et kendt ansigt i klubben.

Bestyrelsen er rigtig glade for aftalen, og ser frem til samarbejdet med Henrik. Han kender klubben og har en masse at byde ind med. Med hans mangeårige fodbolderfaringer og stærke kompetencer, vil han fremover have fokus på den sportslige udvikling af klubben samt talentudviklingen af pigerne. I samarbejde med bestyrelsen skal han desuden sikre, at der hele tiden arbejdes i tråd med klubbens strategi.

Se artiklen fra mja her:

https://www.midtjyllandsavis.dk/artikel/780d6864-5fea-4ce6-ab7d-62cb7a0d2b5e/?fbclid=IwAR08UPyxArR6pqJKkkuslHUiVJy8JDPaMkxgt26BmwIVEL6JsaCKuBB-rjQ